NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
513redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

Czy w kinie mogą pracować osoby niepełnosprawne?

Dodano: 20.08.2015, autor: @Aniela
kategoria: Film,  ocena: brak,  rodzaj: Ogólnodostępny
Czy w kinie mogą pracować osoby niepełnosprawne? PARTNERFIRM.PL

Świadomość pracodawców związana z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych jest coraz większa. Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności zatrudniane są w sektorze administracyjnych, biurowym, marketingowym – coraz więcej osób pracuje także w branży związanej z szeroką pojętą kulturą i sztuką. Osoba niepełnosprawna może pracować między innymi w kinie.
Przede wszystkim pracownik zatrudniony w kinie musi wyróżniać się wysoką kulturą osobistą, przyjaznym i miłym podejściem do klienta. Dotyczy to przede wszystkim stanowisk kierowniczych. Osoba niepełnosprawna może objąć stanowisko kierownicze – jest to jednak praca wymagająca dużego zaangażowania, odpowiedzialności. Kierownik kina odpowiada za swoją kadrę, nawiązuje też kontakty z nowymi kontrahentami. Z tego też powodu osoba na tym stanowisku musi wykazać  się dużą odpornością psychiczną. Często kierownik rozwiązuje problemy interpersonalne w firmie – musi też pamiętać o załatwieniu wszystkich ważnych, formalnych spraw. Zdecydowanie kierownikiem kina nie może zostać osoba z upośledzeniem umysłowym lub zaburzeniami głosu i mowy.
Chcąc pracować w kinie możemy aplikować również na stanowisko operatora sprzętu – projekcyjno-dźwiękowego. Tutaj bardzo ważne jest przystosowanie stanowiska pracy dla osoby z ograniczoną mobilnością ruchową. Jeśli pracodawca zapewni dobre biurko, funkcjonalny fotel i inne niezbędne akcesoria na tym stanowisku mogą pracować między innymi osoby poruszające się na wózku inwalidzkim. Zdecydowanym przeciwwskazaniem do w pracy w charakterze operatora sprzętu projekcyjno – dźwiękowego są wady wzroku, słuchu oraz epilepsja. Operator przygotowuje różnego rodzaju nagrania filmowe, często rejestrowane w technologii 3D. Zbyt duża ilość światła może mieć negatywny wpływ na samopoczucie i zdrowie osób chorujących na epilepsję.
W kinie pracują również osoby na stanowiskach gospodarczych. Tutaj przeciwwskazaniem mogą być wszelkiego rodzaju alergie. Osoba sprzątająca często ma kontakt ze środkami chemicznymi, które mogą powodować reakcje alergiczne.
Najmniej przeciwwskazań jest w przypadku pracy w charakterze sprzedawcy i kasjera biletów. W niektórych przypadkach problemem mogą być jedynie choroby psychiczne, które uniemożliwiają kontakt z klientem i wykonywanie codziennych obowiązków.
Drogi przedsiębiorco, prowadzisz działalność związaną z funkcjonowaniem kina, spróbuj chociaż na 1 stanowisku pracy zatrudnić osobę z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, a gwarantujemy Ci, że nie pożałujesz. Z chęcią pomożemy Ci załatwić formalności dotyczące dofinansowania do pensji pracownika niepełnosprawnego. Zapraszamy do kontaktu www.PartnerFirm.pl lub telefonicznego 537 990 017.

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
0
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły