NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
515redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

Ariana Grande - czy to talent zapewnia sukces?

Dodano: 29.08.2014, autor: @rooster
kategoria: Muzyka,  ocena: 2,  rodzaj: Ogólnodostępny
Krótka powtórka z historii muzyki ostatnich kilkudziesięciu lat. Lata osiemdziesiąte: Metallica, Bon Jovi, Queen; dziewięćdziesiąte: Sting, Roxette, Scorpions. Początki XXI w. jeszcze nie były złe, ale już widzimy, że coś się zaczyna dziać. No i proszę, kto teraz zajmuje pierwsze miejsca czołowych list? Katy Perry, Lady Gaga, Beyonce. Nie żebym oceniał gusty, bo nie o to mi chodzi, proszę mnie od razu nie linczować. Więc o co mi chodzi? No więc przypomnijmy sobie przez chwilę lata dziewięćdziesiąte. Mamy setki artystów, gdzie każdy wprowadza coś swojego, niepowtarzalnego. Co mamy dziś? Masę kawałków, brzmiących tak samo i nic nie wnoszących, nikt już nas nie zaskakuje. Współczesna scena muzyczna przywołuje nam Arianę Grande. Może kolejna gwiazdka, może kolejna Whitney Houston? Byłem ciekaw, więc bez większego namysłu zabrałem się za jej płytę „My Everything” i mam naprawdę mieszane uczucia.
Pierwsze wrażenie całkiem pozytywne. Patrząc na to, czego słucha się w radiu czy w telewizji, wyszedłem z założenia, że całkiem przyjemnie się tego słucha. Lekko zaskoczony stwierdziłem, że przesłucham tej płyty jeszcze raz, ale dokładniej, wsłuchując się w każdy kawałek. No i tu już wrażenie było trochę inne. Zacznijmy od tego, że widzimy masę artystów biorących udział w nagraniu tej płyty. Występują tu oprócz Ariany m.in.: Iggy Azalea, Childish Gambino czy Cashmere Cat. Nie są to przypadkowi artyści i wprowadzają naprawdę dużo. Weźmy np. taki kawałek jak „Problem”. Chyba najpopularniejszy z tej płyty. W miarę chwytliwy refren robi prawie całą robotę. Pomiędzy refrenami mamy trochę arytmicznych jęków i kilkudziesięciosekundowa partia Azalei (która tak naprawdę ratuje ten kawałek). Oprócz ciekawego głosu muzyka kompletnie nie ma polotu, nie jest to artystka godna zastąpić Marię czy Whitney (a do nich jest porównywana). Co do tekstów to całkiem inna sprawa. Pozwolę sobie zacytować 2 wersy z „Why Try”:
"I’ve been living with devils and angels, angels, angels
Realize you and I are in the same boat, same boat, yeah."
No i tutaj chyba czegoś nie rozumiem. Nie są to słowa wyrwane z kontekstu, dalej nie ma mowy o żadnych aniołach, diabłach czy łodziach. Teraz się zastanawiam czy jestem ignorantem, czy po prostu porównanie z łodzią kompletnie tu nie pasuje i wciśnięte jest na siłę. Nieważne, odbiór tekstu to kwestia na tyle osobista, że nie mógłbym być tutaj obiektywny.
Sprawa, która mnie zirytowała najbardziej, to (po przesłuchaniu płyty drugi raz) fakt, że część utworów zdaje się być wciśnięta na siłę. Kilka kawałków trzyma poziom, jednak jak słucham pozostałych to mam wrażenie, że Ariana trochę podniecona kilkoma dobrymi kawałkami chciała jak najszybciej wydać ten album. No bo spójrzmy na daty. Pierwszy album wydała 30 września poprzedniego roku, a 22 września mamy już „My Everything”. Niecały rok na nagranie albumu z dwunastoma kawałkami to jednak dość krótko.
Na koniec chciałbym poruszyć pewną kwestię. Sama muzyka na tym albumie nie powala na kolana, a Ariana (jak już wspomniałem wcześniej) porównywana jest do Marii Carey czy Whitney Houston. Album oceniłbym na jakieś 4.5/10, bo jednak głos całkiem ciekawy, nie bez powodu zabrałem się za tą płytę. Ale zastanówmy się co tak naprawdę spowodowało sukces „My Everything”? Czy to uroda, czy może znani znajomi? Może rzeczywiście jestem ignorantem, ale wydaje mi się, że sama Ariana nic nowego do muzyki (nawet dzisiejszej) nie wniosła.

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
2
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły