NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
514redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

Codziennie czosnek dla profilaktyki

Dodano: 10.10.2015, autor: Paweł Wiśniewski
kategoria: Zdrowie i Medycyna,  ocena: brak,  rodzaj: Ogólnodostępny
Szpital St. Geoge’s w Londynie publikuje wyniki badań, zgodnie z którymi czosnek działa przeciwmiażdżycowo.
W Niemczech czosnek jako jedna z najstarszych roślin leczniczych zajmuje w samoleczeniu szczególną pozycję. Drażetki i soki z czosnku należą do preparatów najbardziej „chodliwych”. Jako parafarmaceutyk czosnek jest reklamowany przede wszystkim jako środek przeciwko dolegliwościom podeszłego wieku i zwapnienia tętnic. To oddziaływanie zostało potwierdzone w badaniach londyńskich. Dalsze wskazania to m.in. dolegliwości sercowo-naczyniowe, podniesienie odporności na zakażenia, leczenie wzdęć i zaburzeń trawiennych. W doświadczeniach klinicznych udowodniono, że czosnek rzeczywiście działa: pobudza wydzielanie soków żołądkowych i jelitowych, działa antybakteryjnie i ogólnie tonizująco, zwłaszcza w zaawansowanym wieku. Jego składniki zapobiegają zakrzepom. Farmakolodzy podkreślają, że wytwarzane przemysłowo preparaty czosnku zawierają zależnie od produktu tylko 1 – 10% średniej dawki osobowej. Dlatego zalecają spożywanie czosnku świeżego, który zdecydowanie góruje nad preparatami.
Naturalne środki lecznicze (w fachowym języku określane jako phytopharmaka – czyli leki czysto roślinne) na tle ruchu ekologicznego i negatywnych doświadczeń ze zwyczajowymi lekami cieszą się coraz większą popularnością. Poradniki i receptury naturalnych środków domowych osiągają na rynku księgarskim wysokie nakłady. W przypadku niewinnych chorób użycie roślinnych środków leczniczych może być sensowniejsze niż sztucznie wytwarzanych leków. Opierając się na wiedzy zdobytej przez wieki doświadczeń produkowane są herbatki, zalewki i inne preparaty. W określonych typach chorób one są z sukcesem. Natomiast założenie, że naturalne środki lecznicze nie mają żadnych niepożądanych oddziaływań, jest z pewnością błędne, stąd wskazana jest ostrożność.
Od wielu lat rośnie liczba ludzi, którzy przy drobnych dolegliwościach obywają się bez lekarza (samoleczenie).
Przy bólach głowy, nerwowości, zaparciu i rozstroju żołądka ok. 80% społeczeństwa sięga najpierw po środki domowe lub zasięga porady u aptekarza. Duże pieniądze wydawane są co roku na „samoleczenie preparatami nie wymagającymi recept”. Według wyników sondaży ok. jedna trzecia społeczeństwa ucieka się regularnie do „samoleczenia lekami”. Inne indywidualne metody samoleczenia są mniej zbadane. Chodzi tutaj o dietą, używanie herbatek, stosowanie nacierań, bandażo - okładów, kąpieli i inhalacji. Mimo coraz bardziej krytycznej postawy części społeczeństwa wobec leków, na ogół jednak zbyt często i lekkomyślnie sięga się samodzielnie po medykamenty co przynosi złe skutki.
GALERIA

 

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
0
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły