NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
512redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

Czy w barze piwnym może pracować osoba niepełnosprawna?

Dodano: 15.10.2015, autor: @Aniela
kategoria: Wiadomości,  ocena: brak,  rodzaj: Ogólnodostępny
Praca w barze piwnym lub restauracji może dawać osobie niepełnosprawnej wiele satysfakcji. Praca na stanowisku barmana daje szansę na poznawanie nowych ludzi, nawiązywanie wielu kontaktów. Z tego też powodu barman musi być człowiekiem bardzo komunikatywnym i otwartym. Często pomaga on w wyborze odpowiedniego rodzaju piwa lub innego napoju.
Na stanowisku barmana może pracować każdy kto nie jest uczulony na drożdże i chmiel lub inne składniki znajdujące się w poszczególnych napojach i przekąskach podawanych w lokalu. Jeśli barman podaje zamówienie klientowi do stolika nie powinien mieć również trudności z poruszaniem się. Niepełnosprawność fizyczna może utrudniać codzienną pracę w ruchu.
Bardzo ważna w każdym barze jest sprawna obsługa kasy fiskalnej. Osoba na tym stanowisku musi być  skoncentrowana na swojej pracy, nie może mieć żadnych poważnych schorzeń psychicznych. Praca z kasą fiskalną to duża odpowiedzialność.
W barze można znaleźć zatrudnienie w charakterze menadżera lub kierownika lokalu. W przypadku obu tych stanowisk osoba zatrudniona czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem klubu: nawiązuje kontakty biznesowe, dba o promocję klubu oraz organizuje ciekawe koncerty i imprezy okolicznościowe. Na tym stanowisku najistotniejsza jest odporność na stres,  komunikatywność i otwartość.
W piwnym barze  można również pracować w charakterze sprzątaczki. Przeciwwskazaniem może być jedynie uczulenie na lateks lub różnego rodzaju środki chemiczne.
Zapraszamy właścicieli barów piwnych do zatrudniania osób niepełnosprawnych – z pewnością zyskają Oni lojalnego, uczciwego pracownika. Informacje na temat zatrudniania osób z orzeczeniem o niepełnosprawności zamieszczamy na naszej stronie internetowej:  www.PartnerFirm.pl

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
0
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły