NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
512redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

Czy na myjni samochodowej mogą pracować NIEPEŁNOSPRAWNI?

Dodano: 02.11.2015, autor: @Aniela
kategoria: Wiadomości,  ocena: 3,  rodzaj: Ogólnodostępny
Czy na myjni samochodowej mogą pracować osoby niepełnosprawne?


Rynek pracy jest coraz bardziej otwarty na osoby niepełnosprawne. Firmy coraz chętniej przyjmują do pracy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Wiedzą, że mogą zyskać dzięki temu uczciwego, skrupulatnego pracownika. Branża motoryzacyjna jest tą przestrzenią, w której osoby niepełnosprawne coraz częściej zdobywają zatrudnienie. Pracują one w zakładach blacharskich, mechanicznych, lakierniczych – mogą także objąć stanowisko na myjni samochodowej.
Na myjni samochodowej można pracować w charakterze myjkowego lub operatora maszyny parowej. Przy obu tych stanowiskach nie ma dużych przeciwwskazań zdrowotnych. Przede wszystkim osoby myjące auta i zajmujące się ich czyszczeniem nie powinny być uczulone na różnego rodzaju środki chemiczne. W pracy tej bardzo często korzysta się z płynów do mycia samochodów, wosku itd. Pracownik myjni nie może także chorować na cukrzycę i astmę.
Operator maszyn parowych nie może chorować na poważne schorzenia psychiczne. Obsługa maszyn i narzędzi w myjni samochodowej wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Pracownicy myjni muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny.
W myjni samochodowej osoba niepełnosprawna może także zostać zatrudniona do pracy administracyjno – biurowej. Osoba na takim stanowisku jest odpowiedzialna między innymi za sporządzanie umów, kontakt z klientem, umawianie spotkań. Pracownik biura musi wyróżniać się dobrą samodyscypliną, organizacją pracy oraz kulturą osobistą. Często to właśnie z pracownikiem biura klient ma na początku kontakt. Miła, przyjazna i otwarta osoba z pewnością zachęci do skorzystania z usług danej myjni samochodowej.
Drogi pracodawco, szefie myjni samochodowej – nie bój się zatrudniać osób niepełnosprawnych w swojej firmie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Szukasz pomocy w uzyskaniu dofinansowań do wynagrodzeń pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami pod nr telefonu 537 990 017 oraz www.PartnerFirm.pl. Zapraszamy!

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
3
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły