NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
512redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

Czy u lakiernika może pracować osoba niepełnosprawna?

Dodano: 03.11.2015, autor: @Aniela
kategoria: Wiadomości,  ocena: 2,  rodzaj: Ogólnodostępny
Czy u lakiernika może pracować osoba niepełnosprawna?

Branża samochodowa jest coraz bardziej otwarta na zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą pracować w zakładać mechanicznych, blacharskich oraz lakierniczych. Praca przy czyszczeniu, renowacji aut może dawać wiele satysfakcji.
W zakładzie lakierniczym osoba niepełnosprawna może zostać zatrudniona między innymi na stanowisku lakiernika. Zajmuje się wtedy nakładaniem materiału podkładowego, warstwy malarskiej oraz materiału nabłyszczającego. Wszystkie te trzy, podstawowe czynności wiążą się z użyciem dużej ilości środków chemicznych. Z tego też powodu lakiernik nie może być alergikiem – osobą uczuloną na lakier, farby, środki czyszczące. Nie może także chorować na astmę oskrzelową.
Często osoba zatrudniona w zakładzie lakierniczym musi posiadać prawo jazdy kategorii B. Może wtedy odbierać auta od klienta oraz jeździć na ważne spotkania. Przeciwwskazaniem do prowadzenia samochodu są takie schorzenia jak epilepsja czy różnego rodzaju poważne choroby neurologiczne. Pojazdów mechanicznych nie mogą prowadzić także osoby z zaburzeniami słuchu.
Z roku na rok zwiększa się liczba zakładów lakierniczych, które zatrudniają osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Pracownicy zatrudnieni na stanowisku lakiernika wykonują swoje obowiązki rzetelnie, sumiennie – z dbałością o każdy szczegół.
Zachęcamy szefów zakładów lakierniczych do zatrudniania osób niepełnosprawnych. Chętnie służymy poradą i pomocą. Zachęcamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu: 537 990 017.

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
2
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły