NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
512redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

Wybieramy meble ogrodowe

Dodano: 30.11.2015, autor: @Molly
kategoria: Ogród i przyroda,  ocena: 3,  rodzaj: Ogólnodostępny
Wszyscy wiemy, że współczesny ogród to nie tylko rośliny. Obecnie ogrody w coraz mniejszym stopniu przypominają skromne ogródki naszych babć. W dzisiejszych ogrodach rośliny muszą współgrać z architekturą ogrodową. Bywa ona często bardzo rozbudowana i różnorodna, a wnętrza ogrodowe stały się wręcz oddzielną gałęzią architektury i projektowania. Celowo użyłam sformułowania wnętrza ogrodowe, bo dzisiejsze werandy, tarasy, pergole, altany i pawilony to tak naprawdę odrębna, wydzielona przestrzeń, która wymaga szczególnego wystroju i zagospodarowania.

Niezbędnym i wyjątkowo ważnym elementem tego wystroju są meble ogrodowe. Zakup takich mebli tylko z pozoru wydaje się prosty. Dokonując wyboru musimy brać pod uwagę wiele różnych czynników. Jednym z nich jest na pewno funkcjonalność i przeznaczenie. Inne meble ogrodowe wybierzemy do małego tarasu, na którym chcemy wypić poranną kawę, a zupełnie inne do altany z dużym grillem, przy którym biesiadować ma rodzina i przyjaciele. Kolejny istotny czynnik można określić, jako „klimat miejsca”. Nasze meble muszą tworzyć wspólną całość z pozostałą zabudową i architekturą ogrodową. Jeśli mamy nowoczesną zabudowę, nowoczesny, awangardowy design w ogrodzie, to meble z bali drewnianych nie będą pasować do tego klimatu. Istotną rolę odgrywa także charakter i styl samego ogrodu, który powinien być uwzględniany nie tylko przy zakupie mebli ogrodowych. Ogród japoński, angielski czy ogród wiejski mają odmienne klimaty. Inna roślinność, nawierzchnia i elementy małej architektury niejako wymuszają wybór mebli dostosowanych do otoczenia Na szczęście na rynku dostępny jest bogaty asortyment. Mamy nie tylko duży wybór wzornictwa, ale także materiałów, z których wykonywane są meble ogrodowe. Drewno, rattan, wiklina, stal, plastik, czy syntetyki takie jak technorattan. Materiały te występują w różnych zestawieniach i bardzo często łączone są ze szkłem. Oczywiście dokonując zakupu musimy zwrócić uwagę na jakość wykonania, odporność na warunki atmosferyczne, zabezpieczenie odpowiednimi impregnatami, warunki przechowywania i dalszej eksploatacji.

Zakupów warto dokonywać w sklepach, które zajmują się sprzedażą mebli ogrodowych i jest to ich działalność podstawowa. Możemy wtedy liczyć na duży wybór i sprawdzonych producentów. Zakup bezpośrednio u producenta o określonej renomie też pewnie spełni nasze oczekiwania. Proponuję jednak unikać pseudofachowców, którzy potrafią zrobić wszystko, w tym meble ogrodowe. Zapewnienia typu tanio, solidnie, zgodnie ze wzorem pozostają najczęściej w sferze pobożnych życzeń. Efekt końcowy może nas zaskoczyć, to fakt.
GALERIA

 

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
3
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły