NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
510redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

UKŁAD KRĄZENIA A STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Dodano: 12.01.2016, autor: @Aniela
kategoria: Życie codzienne,  ocena: 4,  rodzaj: Ogólnodostępny
UKŁAD KRĄŻENIA A STOPIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI


Z roku na rok zwiększa się liczba osób chorujących na schorzenia związane z układem krążenia. Na problemy z układem krwionośnym narzekają już coraz młodsze osoby. Często lekarze diagnozują u osób w różnym wieku chorobę wieńcową, nadciśnienie tętnicze, zakrzepice, nadciśnienie płucne, choroby aorty i naczyń obwodowych, żylną chorobę zakrzepowo – zatorową, niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca, arytmię, miażdżycę. Lista chorób jest naprawdę długa.
Jeśli tylko czujemy, że z naszym organizmem dzieje się coś nie tak. Mamy problemy z codziennym, normalnym funkcjonowaniem, powinniśmy jak najszybciej wykonać podstawowe badania morfologiczne oraz udać się do zaufanego kardiologa lub hematologa, immunologa, chirurga naczyniowego itp. Jeśli specjalista zdiagnozuje u nas poważną chorobę lub wadę serca musimy rozpocząć bardzo szybko proces leczenia. Jeśli schorzenie zostanie w odpowiednim czasie zdiagnozowane, leczenie może dać naprawdę pozytywne rezultaty.
Pacjent podczas leczenia musi być pod stałą opieką specjalisty. Medycyna idzie wciąż do przodu, biorąc leki i przestrzegając właściwej diety osoby chorujące na choroby układu krążenia mogą funkcjonować w miarę normalnie.
Masz postawioną konkretną diagnozę związaną z chorobami serca? Postaraj się o przyznanie grupy i renty z ZUS. Orzeczona grupa inwalidzka to szereg praw związanych z zatrudnieniem. Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne (w tym osoby mające kłopoty z układem krążenia) zapewniają pracownikom między innymi elastyczny czas pracy oraz prawo do dodatkowej przerwy. Choroby serca objawiają się z ciągłym uczuciem zmęczenia, sennością, poczuciem osłabienia, problemami z pamięcią i koncentracją. Tak naprawdę wystarczy tylko odrobina zrozumienia ze strony pracodawcy, aby wszystkim lepiej się żyło. Taki pracodawca, z którym można się porozumieć i dostosować tryb pracy do codziennego życia osobistego, szkolnego, wychowawczego zasługuje na miano BOHATERA ROKU. Korzystając z pomocy osób niepełnosprawnych motywujemy swój zespól do bardziej efektywniejszej pracy, ponieważ osoby niepełnosprawne starają się być dobrymi pracownikami. Często spowodowane to jest długoletnim brakiem etatowej pracy.
Jesteś szefem firmy? Nie bój się zatrudniać osób niepełnosprawnych. Pracodawca, który zatrudnia osobę z orzeczeniem niepełnosprawności w stopniu lekkim otrzyma 450 zł refundacji z PFRON do jego wynagrodzenia co miesiąc. W perspektywie rocznej są to dla pracodawcy zaoszczędzone pieniądze. które Może je przeznaczyć na dowolne cele np. na rozwój swojego biznesu.
Zachęcamy przedsiębiorców do skorzystania z propozycji dotyczącej rozliczania dofinansowań do wynagrodzeń ze środków PFRON oraz ze wstępnej rekrutacji. Jeżeli życzą sobie Państwo przysłanie Oferty dotyczącej współpracy z naszą firmą prosimy o napisanie “TAK” na emaila: aniela.linkowska@xandia.pl, a otrzymają Państwo naszą propozycję.

Z kwotami dofinansowań do wynagrodzeń można zapoznać się przeglądając tabele na stronie www.PartnerFirm.pl. Są tam również dane teleadresowe Powiatowych Zespołów ds. orzekania o stopniu niepełnosprawności w polskich województwach.
Poprzez stronę PartnerFirm.pl można pobrać wnioski drogą elektroniczną.

Wniosek, który później wraz z dokumentacja lekarską w danym oddziale Powiatowego Zespołu ds. orzekania o st. niepełnosprawności należy złożyć osobiście. Możecie je Państwo pobrać na stronie http://partnerfirm.pl/szukasz-pr acy/powiatowe-zespoly-ds-orzekan ia-o-stopniu-niepelnosprawnosci/
Zapraszamy do zapoznania się z kwotami dofinansowań do wynagrodzeń osób z orzeczeniem o st. niepełnosprawności www.PartnerFirm.pl

Zapraszamy !

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
4
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły