NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
514redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

Zdrowe podejście

Dodano: 25.04.2016, autor: @Shadow
kategoria: Zdrowie i Medycyna,  ocena: 4,  rodzaj: Ogólnodostępny
Zaburzenia pracy tarczycy.

W małym skrócie, czym jest tarczyca?
Tarczyca należy do gruczołu wydzielania wewnętrznego, jest niezbędnym do życia organem, umiejscowionym w szyi. Tarczyca produkuje tyroksynę (T4) trójjodotyroninę (T3), potrzebne do życia substancję czyli hormony tarczycy, które wraz krwią dostają do komórek organizmu.
Za pracę tarczycy odpowiada przysadka mózgowa poprzez hormon TSH.
Rola TSH sprowadza się do pobudzania tarczycy do produkcji hormonów natomiast hormony tarczycy FT3 hamują wydzielanie TSH. Co z kolei powoduje tzw. sprzężenie zwrotne utrzymują hormony na właściwym poziomie

A co się dzieje gdy, ten poziom nie jest prawidłowy? Odpowiem na to pytanie własnym przykładem, bez medycznej terminologii, która nie zawsze wydaje się być zrozumiała i przejrzysta dla każdego.
Z problemem chorej tarczycy zmagam się od trzech lat, i dodam, że metodą samodzielnego poszukiwania informacji doszłam do tego co się ze mną dzieje, pomocny okazał się Internet i wypowiedzi, doświadczenia, oraz objawy chorobowe innych osób, bardzo zbliżone do moich. Lekarze, nie zlecali wykonania podstawowych badań diagnozujących chorobę, często słyszałam, że to ze stresu, padła również diagnoza nerwicy i innych chorób, przepisywano mi leki, wysyłano do kardiologów, albo patrzono na mnie z niedowierzaniem, jak na hipochondryka, a ja czułam się totalnie rozsypana bez jakiekolwiek pomocy wiedzy i poprawy zdrowia psychofizycznego, nie zwracano uwagi na podawane prze ze mnie objawy, które wręcz wskazywały na zaburzenia pracy tarczycy. Przede wszystkim bardzo obniżony wręcz rozchwiany nastrój, nie tolerancja wysokiej i niskiej temperatury, spuchnięte ciało( dłonie, kostki ,twarz) ,drżenie rąk, przyspieszona akcja serca zwłaszcza w nocy, szybkie męczenie, pocenie, zawroty głowy, skurcze problemy z wagą i wiele innych. Pisząc ten artykuł mam na uwadze osoby ,które podobnie jak ja szukają odpowiedzi.
Dodam, że bardzo ważną kwestią jest znalezienie dobrego specjalisty, który nie tylko jest fachowcem w swojej dziedzinie, ale jest także człowiekiem, który okiem empatii i zrozumienia okaże szacunek i wsparcie. Moja droga była bardzo długa i kosztowna, zanim znalazłam dobrego specjalistę, leczenie kontynuuje nadal, czuję się dużo lepiej, lecz dodam, że nie jest to tylko zasługa przyjmowanych leków, lecz zrozumienie przez samą siebie istoty tej choroby. Pamiętajmy także o dokształcaniu siebie i byciu czujnym na proponowane przez lekarzy metody leczenia! naprawdę okazuje się to bardzo pomocne w poszukiwaniu odpowiedzi na różne problemy, a także na uniknięcie różnego rodzaju komplikacji lub pogorszenie stanu zdrowia, zwłaszcza, że osób chorych przewlekle na tarczycę przybywa.
Krótkie podsumowanie:
Poproś lekarza o skierowanie na badania krwi w kierunku hormonów tarczycy, ewentualnie USG tarczycy, morfologia w tym dodatkowo żelazo, ferrytyna, Wit.D3, Wit. B12,
Poszukuj dodatkowych informacji np. w Internecie,
Zdobądź wiedzę o problemie i zacznij działać,
Poszukaj dobrego specjalisty( z doświadczenia polecam zasięgać opinii wielu lekarzy),
Bądź czujnym i dociekliwym pacjentem ,
Powodzenia i dużo zdrowia życzę!

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
4
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły