NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
514redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

Jak stać się korepetytorem

Dodano: 12.07.2017, autor: @Anton
kategoria: Nauka i edukacja,  ocena: brak,  rodzaj: Ogólnodostępny
Jak zostać korepetytorem?
Praca korepetytora jest bardzo elastyczna, dlatego ona cieszy się coraz większą popularnością wśród nauczycieli na całym świecie. Istnieją różne strony internetowe, które są przeznaczone dla poszukiwania pracy oraz dostarczenia usług korepetytorskich. Ludzie, którzy potrzebują pomocy, zostawiają zgłoszenia na OLX, freelancer.com itp.
W Lublinie taka działalność ostatnio też stała się bardziej popularna, ponieważ do naszego miasta przyjeżdża wiele studentów, którzy często potrzebują pomocy z pewnego przedmiotu. Stawki w naszym mieście bardzo się różnią, bo studenci wykładają, biorą oczywiście mniej. Niektórzy zajmują się po znajomości. Ktoś po prostu boi się brać więcej, żeby nie stracić klientów. Bardzo rozpowszechnione są lekcje przez skype’a, ponieważ uczniowie raczej wolą pracować w zwykłych warunkach bez presji oszczędzając przy tym swój czas.
Cechy dobrego nauczyciela prywatnego
Jeżeli chodzi o właściwości świetnego korepetytora, to tutaj mówimy przede wszystkim o otwartości, zdolności iść na kompromis, słuchać klienta, śmiałości dobrej wiedzy.
Ważne jest, że wykładowca nie powinien myśleć tylko o stronie finansowej współpracy. W przeciwnym razie nie będzie żadnego skutku takiej działalności. Klient będzie to odczuwał, dlatego może przestać chodzić na zajęcia i to będzie po prostu stracony czas.
Nigdy nie trzeba się spodziewać, że wszyscy będą się tobą zachwycać jako nauczycielem, bo klienci bywają bardzo różni. Ktoś jest zawsze niezadowolony, inni mogą być w tym momencie w złym humorze. Nie można to wszystko tak poważnie odbierać oraz się stresować. Rzeczywiście są przypadki, kiedy nauczyciel jest winny i nie chce mu się tego przyznawać. Z takimi nawet nie ma sensu prowadzić rozmowę. Jeżeli Państwo szukaliście korepetytora za pomocą organizacji, warto złożyć na niego skargę.
Jak wybrać korepetytora z języka angielskiego?
Korepetytor (po angielsku tutor) z języków obcych ma chyba najwięcej możliwości znaleźć osób szukających korepetycji, ponieważ języki są wszędzie potrzebne. Ale w takim przypadku dokonanie właściwego wyboru staję się bardziej skomplikowane. Moja osobista rada polega na tym, że warto porozmawiać z korepetytorem po angielsku kilka minut, aby sprawdzić znajomość języka. W przypadku, gdy Pan, Pani nie będzie się czułła pewnie, to Państwa oczekiwania się prawdopodobnie nie spełnią. Bywają też tacy, którzy powiedzą, że bezpłatnie nie rozmawiają w języku celowym. Z nimi też można od razu przerwać dialog. Możecie Państwo również poprosić o bezpłatnej pierwszej lekcji. Jeśli chodzi o angielski, to tutaj cena odgrywa ważną rolę. Skoro jest sporo nauczycieli, powinniście być gotowi do wydatków, bo nikt nie będzie pracował za małą kwotę. Zwracajcie uwagę na doświadczenie nauczyciela. Warto zapytać, czy on już pracował z tym, co potrzebujecie.

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
0
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły