NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
515redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

Jak wyczyścić filtr i jak często to robić?

Dodano: 12.09.2017, autor: Technikan Technikan
kategoria: Porady,  ocena: brak,  rodzaj: Ogólnodostępny
Zanieczyszczenia, które zbierają się w pralce, powodują, że zapycha się filtr, a tym samym woda nie jest prawidłowo odprowadzana i może prowadzić do wylania wody na podłogę.
Jak otworzyć filtr?
Aby dostać się do filtra, musimy otworzyć klapkę znajdującą się w dolnej części pralki. Przed jej otworzeniem warto położyć ręcznik bądź szmatkę dobrze wchłaniającą, aby w przypadku kiedy woda wyleje mieć zabezpieczenie. Jeżeli na filtrze nie widać kamienia bądź innych uszkodzeń wystarczy, że przepłuczemy go pod bieżącą wodą. Jeżeli filtr pokryty jest kamieniem, warto do jego wyczyszczenia użyć odkamieniacza. Kiedy już wyciągniemy filtr, warto wyczyścić także komorę, w której się znajduje.
Kamień w pralce może prowadzić do wielu usterek, dlatego też warto raz na kilka miesięcy wykonywać puste pranie z dodatkiem octu, aby pralka mogła się z niego oczyścić. Kiedy dopuścimy do tego, że na grzałce nagromadzi się za wiele kamienia, może się ona spalić i będzie konieczna jej wymiana. Taka naprawa może być dość kłopotliwa i zazwyczaj potrzebna będzie pomoc serwisu takiego jak Technikan.pl.
Czyszczenie filtra powinniśmy wykonywać 5-6 razy do roku.
Jakie mogą być objawy zapchania filtra?
Pierwszą oznaką, że filtr się zapchał, może być brzydki zapach, co prawda nie zawsze jest to objaw akurat zapchanego filtra, brzydki zapach ubrań, może powodować także pleśń i grzyb, który powstał w wyniku np. zamykania drzwiczek po praniu. Czasami zdarza się, że pomimo wyczyszczenia filtra oraz wietrzenia pralki nasze ubrania nadal brzydko pachną, może to być spowodowane zabrudzeniami, jakie osadziły się w dozowniku na detergenty. Także on powinien być wyciągany i czyszczony kilka razy do roku. Zazwyczaj wystarczy, że będziemy myli go pod bieżącą wodą, a trudno dostępne miejsca wyczyścimy szczoteczkom do zębów. Kolejnym objawem jest niewypompowywanie wody a tym samym jej wylewanie.
GALERIA

 

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
0
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły