NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
512redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

Negocjacje według Ligii Mistrzów

Dodano: 02.03.2015, autor: @Soul of Crystal
kategoria: Życie codzienne,  ocena: 2,  rodzaj: Ogólnodostępny
Trzech Mędrców i kobieta. Bynajmniej , nie chodzi o kwartet trzech króli z Panienką , tym bardziej o zarząd FIFA.. . Dalai Lama , Jung , Jezus i najmłodsza w zespole – Penney Pierce . Doborowe towarzystwo.

- ” Nie oceniaj , bo zostaniesz oceniony ” – stwierdził Jezus ,

- ” Nie reaguj , tylko odpowiadaj ” – dodała Penney Pierce ( po wiekach ) ,

- ” Wszystko , co irytuje nas w innych , może przyczynić się do zrozumienia nas samych ” – oznajmił Jung ,

- ” Cisza jest czasem najlepszą odpowiedzią ” – zakończył Dalai Lama .

Kolaż pojedynczych zdań , pozornie bez związku , gdy to zebrać jednak do kupy , wychodzi gotowa recepta na masę okoliczności . Komunikacja , relacje , związki , praca nad charakterem , negocjacje – to rzeczy ważne , z którymi wielokrotnie mamy do czynienia , można by się pokusić o stwierdzenie – właściwie non stop .

business_technology_image_0 2_hd_pictures 3

Nawet prosta , niewinnie wyglądająca wymiana zdań czasami kończy się wielką kłótnią , na zasadzie ” od słowa do słowa „..Zdarza się , nawet najlepszym ;) Ktoś coś powiedział , ktoś dopowiedział , tamten nie został mu dłużny ..Standard ;) Jaka w ogóle jest różnica między reakcją a odpowiedzią ( którą to kwestię poruszyła pani Pierce ) ?

Reagując , człowiek w punkcie centralnym stawia osobę przedmówcy , bardziej kładąc nacisk na swój stosunek do jego wypowiedzi (poglądów , zachowania , wyglądu , etc ) i to zawsze sygnalizuje ( werbalnie lub nie ) . W sporym uproszczeniu mówiąc – pokazuje drugiemu ( celowo lub nieświadomie ) ) jak go odbiera i co o nim myśli . Jeśli przesłanie jest negatywne z założenia , czy też maskowane , do drugiej osoby i tak dotrze .

Rozmówca , na podstawie bodźców lub / i sygnałów , które właśnie otrzymał , natychmiast „odbija piłeczkę ” . Słabiej lub mocniej , instynktownie .. niekoniecznie jednak w sposób przemyślany i zgodny z własnymi intencjami . Wytrawni gracze używają tych narzędzi pod sztandarem manipulacji , co już jest niefajne .Wracając do ” odbijania piłeczki „..

Czując np . niechęć rozmówcy , ego od razu kontratakuje . Zostało skrytykowane ? To i ono skrytykuje .Ktoś mu pochlebia ? To i ono odwdzięczy się komplementem , choćby nieszczerym . Dialog dialogiem , ale gdzie tu jest miejsce na prawdę i wartościową wymianę myśli ? Właśnie w odpowiedzi , nie reakcji . Esencją odpowiedzi jest prezentacja TYLKO własnego stanowiska dotyczącego nie osoby , a zjawiska , okoliczności , danego wydarzenia czy tematu . Dobrze , gdy dialog opiera się na wymianie postaw , myśli a nie ocenie .To tworzy miejsce na inspiracje , zdobycie nowej wiedzy , dyskusję i kompromis . Jeżeli już , to ocenia się okoliczności , wydarzenia , a nigdy – ludzi. I warto się tej zasady trzymać .

Chyba , że rozmowa w naszej ocenie toczy się nie tak jak powinna (niczym losowanie grup na World Cup ) . Co wtedy ? Stop klatka – cisza . To kilka sekund (minut , godzin , dni ) może , wbrew pozorom , sporo uświadomić i tobie i rozmówcy , czasem na wielu polach . Dalai Lama już do tego doszedł .. ;)

Co może cytat z Junga mieć z tym wszystkim wspólnego ?

Rozmowa z osobą , która non stop Ci przerywa , jest zwykle irytująca . Spojrzenie na siebie oczami twojego rozmówcy zwykle , co wrażliwszym , okazuje się pomocne . Może robi to , by nie usnąć w czasie twojego przydługiego monologu albo po prostu z natury jest niecierpliwym człowiekiem , a ciebie to denerwuje bo akurat masz potrzebę bycia wysłuchanym , zrozumianym itd…Proponuję chwilę ciszy . Też jest w takich sytuacjach dobrym wyjściem . „Odświeża „ dyskusje , tok myślenia , a przede wszystkim pozwala usłyszeć myśli , uświadomić sobie własne usterki i już nie trzeba by gryźć się w język ..( co wielu wyszło by tylko na dobre w sumie )

PS. Shaolin ma dobrą ekipę , jeśli chodzi o football..figury przy kopaniu piłki rodem z filmów Kung Fu . . nie wiem czy liczą gole … koncentrują się na samej grze .

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
2
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły