NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
515redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

Historia dwóch mrówek. Część 1.

Dodano: 24.05.2015, autor: @DejaVu
kategoria: Dzieci, Nastolatki,  ocena: 4,  rodzaj: Ogólnodostępny
1.
Drrryn… drrryn… bez przerwy drrryn… drrryn… dźwiękowe perpetuum mobile będące znakiem, znakiem, że dla Kamila to początek nowego dnia. Gdzieś w głębi swojego małego ciała czuł ekscytację na myśl o nieznanym, które co dzień czeka na każdego i nie ma znaczenia czy dotyczy to człowieka czy mrówki takiej jak nasz drobny bohater, ostatecznie ludzie i zwierzęta żyli na tej samej ziemi, pod tym samym niebem. Na moment zatrzymał myśli, zamknął oczy by móc opanować narastającą w nim chęć i ciekawość życia, a skupić się na śniadaniu, najważniejszym posiłku dnia, który już swoim zapachem wkradł się w jego łaski. Poniedziałek, wtorek czy środa to nie ma znaczenia, duży posiłek sam znajdzie ciebie. Nie czekając dłużej Kamil stanął oko w oko z jedzeniem, mogłoby się wydawać, że takie stworzenie jak mała i niepozorna mrówka nie zje więcej niż jeden kryształ cukru, ale w tym przypadku owe prawo nie obowiązywało, Kamil był ponad prawem i lubił łamać wszelkie zasady, dlatego jadł tyle ile uznał za stosowne. Jedyną granicą, jedyne prawo, które przestrzegał to prawo zdrowego rozsądku.

2.
Słońce wzeszło nad wzgórza oświetlając ziemię jeszcze do nie dawna ukrytą w mroku nocy. Kamil opuścił mrowisko, zawsze lubił poranne spacery, w których tylko on decydował o tym gdzie się uda. Dostrzegał bezmiar możliwości sprawiający, że bez odpowiedniego treningu czułki i łapki mogłyby się ugiąć pod naporem dużej ilości dróg, którymi można podążyć krok po kroku za linię horyzontu. Jutro przyjdzie jutro, ale po co zwlekać jeżeli dziś czeka na naszego małego śmiałka wiele przygód rozpoczynających się od początku ku pełnemu zakończeniu, w którym można się zagubić lub na nowo odnaleźć. Kamil znał tę zależność z autopsji, już nie raz przekonał się, że miłość zdoła tchnąć życie w to, co martwe, można być świadkiem rewolucji dobra w naszym sercu, gdy wiara wschodzi zakrywając ciemność i wskrzeszając utraconą wolność. Gdy tak przez moment rozmyślał coś go wystraszyło, z za kamienia dobiegał dziwny dźwięk szybko otrząsnął łapki z ziemi i zaczął nasłuchiwać odgłosu, który coraz bardziej rósł w siłę. Po krótkiej chwili, która wydawać by się mogło trwała wieczność z kryjówki wyskoczył Michał, inna mrówka. Był cały usmarowany na czerwono od soku z truskawek. Michał był największym łasuchem i grubaskiem z pośród wszystkich znanych mrówek Kamilowi. Od tej pory w dalszą drogę wyruszyli razem. Kamil znał jedną z podstawowych zasad podróżnika odkrywcy, zasadę starą jak świat, mówiącą o tym, że samotność jest złym towarzyszem podróży, dlatego posiadanie kogoś obok jest bezcenne.
- Dobrze, że jesteś. – Cicho wyszeptał Kamil, po czym dodał. – Przyjacielu czuję, że czeka nas dziś wyjątkowa przygoda, taka, na którą warto czekać i której warto wypatrywać przez długi, długi czas.
- Duża czy mała to nie ma dla mnie znaczenia. – Michał poklepał towarzysza po ramieniu. – Cieszę się z każdej wspólnie spędzonej chwili, i każdej przemierzonej drogi, sam rozumiesz, będziemy mieli kiedyś co wspominać i opowiadać naszym dzieciom.
Ostatnie słowa zaowocowały lekkim uśmiechem na twarzy Kamila, który szybko odpowiedział.
- Dzieci hmm… no nie wiem, to jeszcze innym etap naszego życia, na razie cieszmy się tym, co mamy i gdzie jesteśmy a tak po za tym to wytrzyj twarz, bo masz całą czerwoną od soku z truskawek.
GALERIA

 

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
4
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły