NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
512redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

Przemysław Edgar Gosiewski - sylwetka

Dodano: 24.05.2015, autor: Gabriela Przystupa
kategoria: Polityka,  ocena: 2,  rodzaj: Ogólnodostępny
Przemysław Edgar Gosiewski, urodził się 12 maja 1964 roku, zmarł 10 kwietnia 2010 roku w Katastrofie Smoleńskiej.
Uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Darłowie. Następnie w 1987 roku obronił tytuł magistra na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.
Był bliskim współpracownikiem Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Pod przewodnictwem braci Kaczyńskich brał udział w zakładaniu Porozumienia Centrum. W 1995 roku czynnie zaangażował się w wybory prezydenckie, został pełnomocnikiem Lecha Kaczyńskiego (Lech Kaczyński wycofał się z udziału w tych wyborach). W roku 2000- 2001 pełnił funkcje doradcy Lecha Kaczyńskiego, który był wtedy ministrem sprawiedliwości.
Od 2001 roku zaczął działać w Prawie i Sprawiedliwości. Gdy ugrupowanie to dostało się do sejmu, sprawował w nim mandat poselski. Czynnie też tworzył struktury tego ugrupowania w województwie świętokrzyskim. Od 14 lipca 2006 roku do 16 listopada 2007 roku został desygnowany na funkcje ministra członka Rady Ministrów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, został jednocześnie przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Zajmował również stanowisko wicepremiera i sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady ministrów.Z sukcesem startował w wyborach parlamentarnych w 2007 roku w okręgu kieleckim, uzysując najlepszy wynik i został przewodniczącym KP PiS. W styczniu 2010 został wiceprezesem PiS.
10 kwietnia 2010 roku zginął w katastrofie polskiego samolotu Tu-154M w Smoleńsku. Jego prochy zostały pochowane w Kwaterze Smoleńskiej na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
2
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły