NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
512redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

Lech Aleksander Kaczyński -biografia

Dodano: 24.05.2015, autor: Gabriela Przystupa
kategoria: Polityka,  ocena: 2,  rodzaj: Ogólnodostępny
Maria Kaczyńska urodziła się 21 sierpnia 1942 roku w Machowie. Zmarła 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Była córką Lidii z domu Piszczako (1916-2004) oraz Czesława Mackiewicza (1910-1976). Ojciec Marii walczył w wileńskiej Armii Krajowej, jego brat w szeregach 2 Korpusu gen. Władysława Andersa pod Monte Casino, zaś drugi brat został zamordowany przez NKWD w Katyniu. Rodzina Mackiewiczów została przymusowo wysiedlona z Wileńszczyzny po drugiej wojnie światowej. Rodzina Mackiewiczów z powodu chorego serca córki zdecydowała się przenieść do Rabki. W latach 1957-1961 Maria uczęszczała do I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce.

Pasją Marii była gra na fortepianie. W latach 1961-1966 studiowała handel zagraniczny w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Sopocie. Znała język francuski, hiszpański, angielski, rosyjski.

Pracowała w Instytucie Morskim w Gdańsku. Lecha Kaczyńskiego poznała w 1976 roku, gdy pracowała naukowo. Dwa lata później pobrali się. Maria i Lech Kaczyńscy doczekali się córki Marty i dwóch wnuczek Ewy i Martyny. W 2005 rok została pierwszą damą Rzeczypospolitej Polskiej. Jako żona Lecha Kaczyńskiego podjęła szeroką działalność charytatywną i objęła swym patronatem wiele akcji charytatywnych. Pomogła wielu ludziom. 16 września 2007 roku Maria Kaczyńska wsparła Kamise D. Nielegalną uchodźczynię z Czeczenii, której trzy martwe córki znaleziono w Bieszczadach. Kamisa zdołała ogrzać tylko swojego najmłodszego synka Mahometa. Trzy córeczki Czeczenki zmarły podczas przekraczania nielegalnego przekraczania granicy polsko – ukraińskiej.

Maria Kaczyńska zmarła w 2010 roku podczas katastrofy smoleńskiej.

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
2
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły