NOWY PORTAL - wersja BETA
mamy już
512redaktorów
o co chodzi w portalu
Kliknij tutaj, aby szukać po branży
dodaj artykuł
ZLECENIA OGŁOSZENIA ZAMÓW REDAKTORA ZAMÓW TEKST KUP ARTYKUŁ
POLECAMY:   Nie dopuść do wypalenia! AIDS pokonany?
 
 
Jesteś tutaj:Strona główna>Lista artykułów>Prezentacja artykułu

Kolekcja Simple CP SS 2015

Dodano: 03.08.2015, autor: @Wrzos
kategoria: Moda i uroda,  ocena: 1,  rodzaj: Ogólnodostępny
Na pierwszy rzut oka, najnowsza kolekcja Simple CP na sezon wiosna/lato 2015 może wzbudzać poczucie rozbieżności. Jeżeli tak jest, powoduje to miszmasz koloru, fasonu i wzoru. Powyższe zdjęcia bez wątpienia wpisują się w ten schemat myślenia, jednak po uważnym przyglądnięciu się, dostrzec można zupełnie różny, a wciąż spójny styl kolekcji. Każda fotografia przedstawia kobietę na określonym etapie życia, spełniającą tę, a nie inną rolę. Nic więc dziwnego, że różnice bywają tu aż tak unaocznione. Adresatką każdego zestawu staje się inna kobieta, która po zidentyfikowaniu się z którymś z nich, podkreśli doskonale cechy swojego charakteru.
Oglądając całą kampanię Simple, należy mieć przed oczami motyw przewodni, jaki przyświecał jej twórcom. Wniknięcie głębiej w ideę kolekcji ułatwia poznanie inspiracji, za które posłużyła dekada lat 60. Widać to najwyraźniej na przykładzie lookbooka ,,Ready to wear”, który bazuje przede wszystkim na kolorze i wzorze, czyli cechach znamiennych dla tych czasów. Lata 60. były tym momentem w historii mody, w którym kobiety zaczęły rewolucjonizować swój wygląd, śmielej podkreślając swojej atuty i odważniej dobierając fasony. W kolekcji Simple widać to w szczególności po płaszczach i sukienkach, które swoją trapezową formą, zakończoną prostym krojem przed kolano, skłaniają do refleksji nad powrotem do dawnych modeli. Ten minimalizm musiał oczywiście zostać przełamany barwą: baby blue, ognista czerwień czy fuksja – to tylko nieliczne z wykorzystanych kolorów. Dostrzegalne jest również subtelne przejście z lat 50., po których zostały spodnie z wysokim stanem. Wtedy były to typowe cygaretki, dziś – co widać na przykładzie kolekcji – mamy do czynienia z ich nieco zmodyfikowaną i uwspółcześnioną wersja. Obowiązkowo podkreślono także ówczesne znaczenie płaskich butów, od balerin po inspirowane męską garderobą obuwie typu oksfordy. Rzecz jasna, kolekcja nie opiera się tylko i wyłącznie na sięganiu po odkryte już wzorce. Jest to baza, na której powstały także rzeczy inspirowane kobietą sukcesu lub taką, która ceni sobie dobry wygląd na nocne wyjście. Nierzadko są więc to stroje skrojone z wykwintną dbałością o detale.
Po zapoznaniu się z powyżej opisaną kolekcją nasuwa mi się myśl, że jesteśmy właśnie świadkami odradzania się historii na nowo. I to w modzie stanowi największą wartość, że pomimo zarzucanej ulotności, ona powraca, i to często w dużo lepszej formie, będąc wynikiem przekształcenia i dostosowania do czasów współczesnych. Najnowsza kampania Simple dba o wizerunek kobiety zafascynowanej uniwersalnością i jakkolwiek dużo by nie powiedziano na ten temat, jedno jest pewne – po prostu trafia w sedno.
GALERIA

 

OCENA ARTYKUŁU

Pomóż nam budować ranking artykułów, oceń powyższy.
oceń artykuł
średnia ocen
1
Wykonawca: PERSABIO
Wszelkie prawa zastrzeżone

zamknij
zamknij

Czytaj artykuły z wybranej kategorii

kliknij w nazwę kategorii aby przejść do listy artykułów
zamknij

Znajdź specjalistę z wybranej branży

kliknij w nazwę branży aby przejść do listy specjalistów publikujących w niej artykuły