klucz-do-domu-z-brelokiem
Mieszkania Wystrój wnętrza

Jak zabrać się za wykończenie mieszkania? 

Zakup własnego mieszkania to nie lada wydarzenie. Każdy nowy właściciel z niecierpliwością czeka na moment przeprowadzki. W przypadku kupna nieruchomości z rynku pierwotnego, na możliwość zamieszkania trzeba jeszcze poczekać. Od pierwszej nocy w nowym domu dzieli Cię już tylko wykończenie mieszkania. 

Wykończenie mieszkania od dewelopera w Lublinie – wykonaj wstępny kosztorys

Kupując mieszkanie od dewelopera w Lublinie należy liczyć się z koniecznością jego wykończenia i umeblowania. A że wydatki najlepiej zaplanować zawczasu, to warto usiąść i na spokojnie przekalkulować koszty. W internecie możesz znaleźć bardzo dużo różnego rodzaju kalkulatorów szacujących koszty wykończenia mieszkania. Popularną metodą jest również założenie, że wykończenie jednego metra kwadratowego w Lublinie może kosztować 1 500 zł i przemnożenie tej kwoty przez metraż mieszkania. Uzyskana w ten sposób kwota może przerazić, ale nie panikuj. Koszt obejmuje bowiem wszelkie prace i opłatę za robociznę, a część prac możesz wykonać sam lub przy pomocy bliskich. 

Kalkuluj z lekkim zapasem

Wyliczanie potrzebnych materiałów dosłownie na styk może okazać się dużym problemem w sytuacji, gdy okaże się, że czegoś nie przewidzieliśmy lub coś się zniszczyło itd. Kupując tapetę na ścianę czy płytki do łazienki, nie masz pewności czy za dwa tygodnie dostaniesz jeszcze ten sam model w sklepie w razie konieczności. Dlatego warto przewidywać zapas materiałów. Ponadto warto również pamiętać, że każde opóźnienie i błędy powodują dodatkowe koszty dlatego planując czas i budżet warto podejść do tego z chłodną głową i nie nadto optymistycznie. 

Mierz siły na zamiary 

Wiele prac wykończeniowych możesz wykonać lub przy pomocy rodziny i znajomych. Są jednak zadania, które warto pozostawić w rękach fachowców ze względu na efekt estetyczny i bezpieczeństwo. Przykładowo, położenie paneli w salonie to praca, którą lokatorzy mieszkania często wykonują sami po obejrzeniu tutoriali czy przeczytaniu poradników, ale położenie płytek nie jest już takie proste. Konieczność docinania twardych elementów i szlifowania płytek może powodować lekkie niebezpieczeństwo, ale najważniejsze jest tutaj prawidłowe ułożenie płytek, tak aby nie pozostawić nieszczelności, które mogą prowadzić do zalania sąsiadów. 

Inną wrażliwą dziedziną jest montowanie elektryczności. Wielu mężczyzn uważa, że może zrobić to samemu lub z pomocą szwagra. Niestety w praktyce często kończy się to wywołaniem niepotrzebnych zwarć, a nawet porażeniem prądem. Jeżeli nie posiadasz wykształcenia w zawodzie elektryka, lepiej pozostaw dłubanie w instalacji fachowcom. 

Daj sobie czas na wybór mebli 

Swoje mieszkanie powoduje ekscytację, a możliwość własnoręcznego umeblowania powoduje dużo radości i masę pomysłów. Pamiętaj jednak, by zachować zimną krew, ponieważ w sklepie na wystawie wszystko wygląda pięknie, ale Ty potrzebujesz mebli, które spełnią Twoje oczekiwania i będą dostosowane do codzienności. Nie kupisz przecież skórzanej kanapy, kiedy Twój kot uwielbia drapać meble na potęgę. I może nie umeblujesz mieszkania wszystkim tym o czym marzyłaś, ale wciąż możesz sprawić, że będzie ono idealne. Pamiętaj o dodatkach, to one dodają pomieszczeniom charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.