nowoczesny-salon-z-aneksem-kuchennym
Mieszkania

Mieszkania dwupokojowe – dlaczego sprzedają się najszybciej?

Mieszkania dwupokojowe, niezależnie od metrażu od wielu lat cieszą się ogromną popularnością, co wiąże się z ich szybką sprzedażą. Dlaczego tak bardzo uwielbiamy lokale składające się z dwóch pokoi z aneksem kuchennym? Co decyduje o popularności tego typu nieruchomości na rynku pierwotnym i wtórnym? 

Nowe mieszkania w Puławach – co oferują deweloperzy 

Większość deweloperów planując inwestycję ma na uwadze ogromne zainteresowanie mieszkaniami dwupokojowymi, dlatego też w większości nowo powstałych bloków możesz znaleźć znaczną ilość lokali z dwoma pokojami. Większość nowych mieszkań w Puławach składających się z dwóch pokoi znika z rynku sprzedaży jeszcze na etapie przedsprzedaży przed rozpoczęciem budowy. Ich nieustająca popularność wynika z praktycznego rozkładu pomieszczeń oraz z możliwości podzielenia mieszkania i wynajmowania dwóch pokoi osobno. To mieszkania, które sprawdzają się zarówno w przypadku studentów, małżeństw jak i seniorów. 

Dlaczego mieszkanie dwupokojowe? 

Biorąc pod uwagę, że większość klientów kupuje mieszkania poprzez wzięcie kredytu hipotecznego, często o metrażu i rozkładzie decydują nie tylko preferencje przyszłych mieszkańców ale i zdolność kredytowa. Bardzo często zatem pomimo szczerych chęci posiadania większego mieszkania, klienci nie mogą sobie na nie pozwolić. Utarło się już nawet przeświadczenie, że młodzi muszą najpierw kupić mniejszą nieruchomość, aby przez lata dorobić się większego mieszkania. a szczęście zainteresowanie małymi i praktycznymi mieszkaniami dotyczy także rynku wtórnego, więc z łatwością można je potem sprzedać. 

Kluczowe zalety mieszkania dwupokojowego

O mieszkaniach dwupokojowych mówi się często, że są kompaktowe. Mają niewielką powierzchnię, więc muszą być odpowiednio zaprojektowane by zachować jak największą użyteczność przestrzeni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, deweloperzy dokładają wszelkich starań by zadbać o funkcjonalność i przestronność dwupokojowych lokali. 

Mieszkanie dwupokojowe jest z pewnością tańszą opcją od większych lokali. Warto więc się na nie zdecydować, zwłaszcza gdy pragniesz zapewnić sobie swój pierwszy, własny kąt i nie masz zbyt dużych funduszy ani wysokiej zdolności kredytowej. Poza niższą ceną zakupu, możesz liczyć również na mniejsze koszty utrzymania, co może być ważne dla osób spłacających kredyt hipoteczny. 

Biorąc pod uwagę opisane wcześniej korzyści z posiadania mieszkania dwupokojowego i fakt, że nie zapowiada się, żeby zainteresowanie lokalami tego typu spadło, może ono stanowić doskonałą lokatę kapitału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.