Mieszkania

Podpowiadamy jak szybko i sprawnie kupić nowe mieszkanie w Lublinie

Niezależnie od wybranej miejscowości, zakup mieszkania to wieloetapowy proces, który potrafi się przeciągać miesiącami albo i latami, a wiadomo, że każdemu z nas zależy na jak najszybszym wprowadzeniu się do nowego lokum. Ale jak usprawnić ten proces? Czy to w ogóle możliwe? Wyłączając czynniki niezależne od Ciebie, dobra organizacja i znajomość kolejnych etapów pomoże Ci zaoszczędzić, czas, nerwy a może i pieniądze. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, z którego dowiesz się jak szybko i sprawnie zrealizować zakup nowego mieszkania w Lublinie. 

Nowe mieszkania w Lublinie – znajdź swoje wymarzone miejsce

Pierwsza decyzją jaką należy podjąć jest ustalenie przybliżonej lokalizacji, jaka Cię interesuje, może to będzie lokal w ścisłym centrum, a może zupełnie na obrzeżach w spokojnej okolicy. Zastanów się jaka dzielnica spełnia Twoje wymagania aby zawęzić delikatnie obszar poszukiwań. Warto pamiętać jak szybko zmienia się rynek nieruchomości i że dobrze jest stale śledzić oferty nowych mieszkań w Lublinie

Zdajemy sobie sprawę, że każdy potencjalny właściciel mieszkania ma swoje indywidualne priorytety, ale kilkoma kwestiami warto się zainteresować niezależnie od gustu. Naszym zdaniem najważniejszy jest metraż i układ pomieszczeń w mieszkaniu, a może nawet układ jest ważniejszy, bo małe mieszkanie ale dobrze rozplanowane może stanowić świetne miejsce w przeciwieństwie do dużego ale nieustawnego lokalu. 

Poza wyborem obszaru miasta, w którym chciałbyś zamieszkać, ważne jest określenie bardziej szczegółowej lokalizacji, a może konkretniej, okolicy. Warto sprawdzić, ile zajmie Ci dojazd do pracy z potencjalnej lokalizacji, jak daleko jest przedszkole, szkoła czy inne ważne dla Ciebie obiekty. Jeżeli Ty lub członkowie Twojej rodziny nie poruszają się samochodem polecamy również zerknąć na dostępność komunikacji miejskiej. 

Budżet – na drugim miejscu, ale wciąż kluczowy 

Dlaczego budżet znalazł się dopiero na drugim miejscu naszej listy? Ponieważ warto wiedzieć czego się szuka, a potem dopiero porównywać ceny i próbować negocjacji z deweloperem. Zorientowanie się w tym czego szukasz pozwoli Ci obliczyć ile kredyty możesz potrzebować , dzięki czemu sprawdzisz swoje szanse w banku. W tym momencie warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który wyliczy zdolność kredytową i podpowie jakie masz szansę na zakup własnego mieszkania. 

Złożenie wniosku kredytowego i podpisanie umowy 

Wiele osób słysząc o kompletowaniu dokumentów ma ciarki na plecach, ale nie ma się czego bać, bo z pomocą przychodzi doradca kredytowy lub pracownik banku. Najważniejszym dokumentem jest oczywiście wniosek kredytowy, a zaraz za nim zaświadczenie o zarobkach. Po pozytywnej ocenie Twojej zdolności kredytowej bank podpisze z Tobą umowę kredytową. Po dokładnym zapoznaniu się z przygotowanym kontraktem i złożeniu podpisu, możesz zacząć mrozić szampana. 

Ostatnim etapem jest podpisanie ostatecznej umowy zakupu mieszkania. W tym momencie na Twoje nazwisko uruchamiany jest kredyt, a Ty możesz odebrać klucze do swojego wymarzonego lokum, gdzie otworzysz zamrożonego wcześniej szampana. Na zdrowie! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.